Loading

Türkiye’de en çok tercih edilen Elektrikli arabalar

Türkiye’de en çok tercih edilen Elektrikli arabalar

  1. Porsche Taycan 

4S performance ve Turbo s seçenekleriyle Türkiye’de bulunan Taycan tamamen elektrikli. Hızlı Şarj süresi 80 dakika olan Taycan 320 ile 390 km arası menzil sunuyor.

Hem konfor, hem görsellik hem de kalite isteyenler için fiyatları 1.100.000- 2.650.000 arası değişiyor.

 

  1. Tesla

Model 3,S ve X’ten en çok tercih edileni Model S. Yaklaşık 100 dakika hızlı şarj süresi olan Tesla Model S şık görünüşü ve  yaklaşık 600 kmlik menzili ile tercih sırasında ikiciliği üsteleniyor. Türkiye’de bayiisi bulunmayan bir marka için takdir edilir bir başarı sergiliyor.

 

  1. BMW

Kompakt tasarımı ve şıklığı ile dikkat çeken i3. Hatchback kasa elektrikli araçlar arasında en çok tercih edileni. 30 dakikalık saj süresi ve yaklaşık 300 km menzili ile uzun yol sevenler için de tercih sebebi.

 

  1. Renault

Türkiye’de Fluence, Twizy ve Zoe modelleriyle bulunan Renault, en uygun fiyatlı elektrikli araç olarak piyasada tutunmuş durumda. En çok tercih edilen modeli ZOE 400 km menzile sahip, hızlı şarj süresi ise 150 dakika. Daha çok kısa kullanımlar için tercih edilen ve park problemi yaşamayacağınız Twizy ise 80 km’lik bir menzile sahip.

 

  1. Smart

2018’den beri elektrikli araçlarını gördüğümüz Smart, yaklaşık 20 dakikalık bir hızlı şarj zamanına sahip ve 150 kmlik bir menzili var. Tek dezavantajı, benzinli modeli ile arasında oldukça büyük bir fiyat farkı olması.

 

 

  1. Mini

Mini’nin tasarımına diyecek bir şey yok. Elektrikli olunca da tadından yenmiyor.  Gelgelelim, aracın teknik özellikleri neredeyse bir sır gibi saklanıyor. Neden en son tercih edilen olduğunu anlamak zor değil.

Malias
Yönetici / 19 Yazı / 8,6K Okunma

Malias resmi blog hesabıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST